Kaip rašyti elektroninį paštą

√     Niekada nerašykite el. laiške tokių dalykų, kurių nenorite viešai skelbti. Juk niekada negalite žinoti, kam paklius el. laiškas. Jis gali nepasiekti adresato, jei žmogus, kuriam siunčiate laišką, atostogauja ir paprašė draugo ar kolegos patikrinti pašto dėžutę, arba įvykus kokiai nors klaidai. Viskas nesibaigia tuo, kad laiškas “išimamas“ iš asmeninės pašto dėžutės. El. pašto serverių administratoriai el. laiškus kopijuoja ir saugo gal net keletą mėnesių, senas el. laiškas gali būti rastas be didelių pastangų.

√     Nesiųskite įžeidžiančių, nepakančių, grasinančių el. laiškų. Laikykitės geros taisyklės: jei jaučiate, kad laiško gavėjas bus nepatenkintas, nesiųskite tokio laiško. Galima nesunkiai nustatyti, iš kokio pašto serverio yra išsiųstas laiškas, todėl, jei nenorite, kad pašto administratorius turėtų nusiskundimų dėl per didelio jūsų aktyvumo, prieš siųsdami tokį laišką, gerai pagalvokite.

√     Rašantieji laišką dažnai el. paštą naudoja kaip draugišką “pasikalbėjimą“, bet skaitantieji laiškus dažnai juose ieško dalykinės informacijos. Jūs galite rašyti laišką su šypsena veide, bet jūs negalite žinoti, kokios nuotaikos bus laiško gavėjas, kada tą laišką skaitys. Todėl, norėdami pajuokauti el. laiške, visada pagalvokite, ar teisingai tas juokas bus suprastas.

√     Nebūkite per daug sarkastiškas. Jūs galite būti neteisingai suprastas ir ilgam sugadinti draugiškus tarpusavio santykius.

Keletas patarimų dėl el. laiškų stiliaus. Šie patarimai padės lengviau perskaityti ir suprasti el. laišką.

  • Nerašykite ilgų eilučių (patartina ne daugiau 60 simbolių eilutėje). Tai leis jūsų laišką lengviau perskaityti iš bet kokio tipo terminalo. Kartais elektroniniame laiške gali būti panaudota tabuliacija.
  • Naudokite mišrias raides – mažąsias ir didžiąsias. Vien didžiųjų raidžių tekstas gali būti naudojamas minčiai paryškinti.
  • Nenaudokite e-laiškuose ypatingų šriftų, tokių kaip bold, italic.
  • Prieš išsiunčiant laišką, jį dar kartą perskaitykite ir įsitikinkite, ar kitą dieną nesigailėsite jį išsiuntę.

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: