Patvirtinti 2012 metų Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, Kalbų ir Mokinių kompiuterinio raštingumo įskaitų pakeitimai ir Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, Kalbų ir Mokinių kompiuterinio raštingumo įskaitų pakeitimus ir atskiru įsakymu Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą.
Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše (aktuali aprašo redakcija) numatyta, kad brandos atestatui gauti 2012 metais, kaip ir anksčiau, reikės išlaikyti du brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos (gimtosios ar valstybinės) ir vieną pasirenkamąjį. Iš viso kandidatas galės laikyti ne daugiau kaip 6 egzaminus. Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės gegužės 5 dieną užsienio kalbos (prancūzų) egzaminu. Kiek ir kokius brandos egzaminus laikyti, kandidatai turės apsispręsti iki kovo 7 dienos, o balandžio pradžioje jie galės sužinoti, kuriose savivaldybių mokyklose laikys pasirinktus egzaminus.
Nuo 2012 metų visų valstybinių brandos egzaminų užduoties struktūra bus vienoda. Ją sudarys užduoties sąsiuvinis ir atsakymų lapas, o kandidatai po valstybinio brandos egzamino išsineš savo užduoties sąsiuvinius. Anksčiau iš valstybinio brandos egzamino išėję kandidatai pasibaigus egzaminui per valandą galės atsiimti savo užduoties sąsiuvinį iš egzamino centro administratoriaus.
Pagrindinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų rezultatus numatoma skelbti per 5 darbo dienas nuo egzamino dienos, lietuvių kalbos ir gimtųjų kalbų – per 8 darbo dienas. Visų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus planuojama paskelbti iki 2011 metų liepos 12 dienos.
Kaip ir anksčiau, kandidatas, nesutinkantis su brandos egzamino darbo įvertinimu, per 3 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos galės teikti prašymą mokyklos direktoriui dar kartą darbą peržiūrėti ir pakartotinai įvertinti. Valstybinių brandos egzaminų apeliacijų rezultatų vėliausias skelbimo terminas – liepos 20 diena.
Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas nuo 2012 metų bus privalomas. Pasiekimų patikrinimo tvarkos apraše numatyta, kad pagrindinis išsilavinimas įgyjamas baigus pagrindinio ugdymo programą ir pasitikrinus lietuvių kalbos (gimtosios) ar lietuvių kalbos (valstybinės) ir matematikos mokymosi pasiekimus, išskyrus atvejus, kai asmuo švietimo ir mokslo ministro nustatytais atvejais yra atleistas nuo pasiekimų patikrinimo.

Reklama

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: