Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas

  Karalaitis Kazimieras (1458-1484) kilęs iš Lietuvos valdovų Gediminaičių giminės. Gimė Krokuvoje. Kazimiero tėvai – Lietuvos ir Lenkijos karalius Kazimieras Jogailaitis ir Austrijos kunigaikštytė Elžbieta Habsburgietė. Iš savo mokytojų – Krokuvos kanauninko Jono Dlugošo ir italų humanisto Kalimacho – Kazimieras gerai pramoko lotyniškai, lenkiškai ir vokiškai.

1483 m. pradėjus silpti sveikatai Kazimieras persikėlė į Lietuvą. Gyvendamas Vilniuje, didelę dienos dalį skirdavo maldai, ypač mėgo melstis vienatvėje. Labai rūpinosi vargšais, rėmė vienuolynus, domėjosi šventųjų gyvenimais. Mirė 1484 m. Gardine dar visai jaunas. Palaidotas Vilniaus katedros koplyčioje. Sovietmečiu Katedrą uždarius, šv. Kazimiero relikvijos buvo perkeltos ilsėtis į Vilniaus šv. Petro ir Povilo bažnyčią, o 1989 m. kovo 4 d. vėl iškilmingai grąžintos į Katedrą. 1521 m. popiežius Leonas X paskelbė Kazimierą šventuoju.

Jau 151 m. popiežius Aleksandras VI užsimena apie daugelį stebuklų, įvykusių prie Kazimiero kapo. Popiežius Urbonas VIII paskelbė Kazimierą Lietuvos dangiškuoju globėju, o 1948 m. popiežius Pijus XII paskelbė jį ypatingu visos lietuvių jaunuomenės Globėju, esančiu pas Dievą.

Reklama

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: