Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų diena

Koks tu, likęs vienas su savimi? Kai pabundi vidury nakties, kas tada esi? Kai aušra išvaduoja tave iš nakties tamsybių, kas esi prieš saugiai užsidėdamas kaukę ir virsdamas tuo, kas tave laikys visą dieną? (J. O‘Donohue)

Turbūt dauguma iš jūsų – vieni tiesiogiai, kiti tik iš vadovėlių – atsimena kruvinuosius 1991 metų sausio 13 dienos įvykius.

Sausio 13-osios aukos – žmonės, žuvę ar sužeisti sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Jų buvo 14: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus, Vytautas Koncevičius. Taip pat apie 700 žmonių buvo sužeisti.

Nedidelė, beginklė, tačiau vidumi be galo stipri Lietuvos tauta tądien dar kartą įrodė savo vieningumą. Žmonės iš skirtingų vietovių, su skirtingais gyvenimais – visus juos siejo vienas bendras Lietuvos Laisvės troškimas. Didelis ir kilnus, šis Laisvės troškimas ilgai augo ir brendo senelių, tėvų ir mūsų širdyse, ir  Sausio 13-oji buvo viena iš tų lemtingų dienų, kai išaugęs troškimas neleido pabūgti kariuomenės ir tankų.

Pagerbkime šiuos žmones už Lietuvos laisvę ir perduokime savo vaikams prisiminimus už Jų Lietuvos laisvės troškimą!

Reklama

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: