Nacionalinis diktantas 2013

Nacionalinis diktantas-2013Vasario 23 d. pirmasis tradicinis Nacionalinio diktanto etapo konkursas, kurį organizuoja savaitraštis „Atgimimas“ Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Projekto partneriai – AB Lietuvos paštas, Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją, o jo finalas po mėnesio bus rengiamas Vilniuje. Finalinio etapo dalyvius atrinks komisija.

Savivaldybėse diktantas bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus – dalyviams liks jų rašto kopija. Taip jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas diktanto tekstas. Jį bus galima rasti vasario 25 dieną svetainėse http://www.atgimimas.lt, DELFI ir http://www.vlkk.lt. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Moksleiviai varžysis atskiroje konkurso grupėje.

Kaip skelbia DELFI, pirmą kartą projekto istorijoje diktantą bus galima rašyti namuose ir tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Projekto organizatoriai paštu atsiųstus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams.
Lietuvos gyventojai ir visi, kam brangi lietuvių kalba, vėl turės puikią progą pasitikrinti savo žinias tradiciniame konkurse, kuris vyks dviem etapais.

Reklama

,

  1. #1 by Barbora Zulonaitė on 2013/02/26 - 10:42

    Rašiau ne vieną kartą, viskas tinka ir patinka, bet Marijus Žiedas be proto skubėjo. Apie pagalvojimą nors 1 sekundę nebuvo galimybių. Kitą kartą pasitarkite su pedagogais.

  2. #2 by Nijolė on 2013/02/18 - 15:14

    Nepraleidau nė vieno diktanto, kartą patekau net į antrą turą, bet šiemet neberašysiu- mokyklą baigiau 1977m., nuo tada tiek rašybos, tiek ir skyrybos taisyklės kažkiek pasikeitė; lituanistai, kurie privalo tas taisykles žinot, rašyti diktanto negali, o ne lituanistai juk gramatikos šiaip nesimoko, ypač jei lietuvių kalbos gramatika neturi nieko bendro su darbu. O diktantai kasmet neskambesni: svarbu, kad būtų prikaišioti žodžių-spąstų. Va čia jau yra tam tikro amžiaus rašančiųjų diskriminacija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: