Populiariausi dalinimosi įrankiai

Debesija – duomenų saugykla

Tai geriausi pasaulyje internetiniai įrankiai, naudingi kasdieniam darbui, kai trūksta kompiuteryje vietos. Kur laikyti failus, kad bet kada ir bet kur, kur yra interneto ryšys, būtų galima juos pasiekti? Norint dalintis failais ir juos redaguoti, tereikia naudotis debesijos paslaugomis. Programas debesyse – tokias, kurių nereikia įdiegti į kompiuterį, siūlo „Google“ („Google Docs“ arba „Googel Drive“), bei „Microsoft“ su jų sukurtu „SkyDrive“, tačiau jos nėra vienintelės tokią paslaugą siūlančios.

Taigi geriausi pasaulyje internetiniai įrankiai, tenkinantys paprasto vartotojo kasdieninius poreikius ir galintys patenkinti nemokamas internetinių debesų paslaugas. Atidžiai perskaitykite pagrindines jų savybes ir pasirinkite vieną Jums geriausiai tinkančią.

googledrive„Google Drive“

„Google Drive“, žinoma kaip „Google Docs“ programa, papildyta duomenų sinchronizacijos funkcija, atpažįsta apie 30 failų formatų (atidaro juos naršyklėje net neturint įdiegtos savo kompiuteryje tinkamos programos), sukuria mažesnę failo peržiūrai skirtą versiją, kuri leidžia greitai peržiūrėti paveiksliuką tiesiai naršyklėje. Tačiau didelius failus nėra patogu saugoti „Google Drive“ be rimtesnės priežasties, nes jie gali užimti visą nemokamai skirtą vietą (https://drive.google.com).

Dropbox„Dropbox“

Tai populiariausia paslauga – vieša aplikacijų programavimo sąsaja (APS) – tiesiai iš savo programų gali leisti saugoti failus „Dropbox“ saugykloje. Pakvietę kitą asmenį naudotis „Dropbox“ papildomai gauna 500 MB. Jei „Dropbox“ nustatymuose nurodysite, kad norite šioje talpykloje saugoti ir nuotraukas – gausite papildomai 3 GB vietos nemokamai. Tokiu būdu galima susikurti per 20 GB.

„Dropbox“ neleidžia sinchronizuoti duomenų iš kelių skirtingų diskų ar vietų kompiuteryje, tačiau tai padaryti gali „Apple OS X“ ir „Linux“ vartotojai, pasinaudoję komanda Soft link. Viena iš papildytų „Dropbox“ galimybių leidžia pasirinkti, kuriuos aplankus sinchronizuoti (https://www.dropbox.com/).

iCloud„iCloud“

„iCloud“ naudinga tiems, kas turi „iPhone“, „iPod Touch“, „iPad“ ar „Mac“ kompiuterį. Kiekvienam „iCloud“ vartotojui nemokamai suteikiama 5 GB vietos. Tiems, kas naudojosi „Apple mobile.me“ mokama paslauga, „Apple“ papildomai suteikė dar 20 GB (https://www.icloud.com/).

SkyDrive„SkyDrive“

„SkyDrive“ – tai „Microsoft“ korporacijos sprendimas, suteikiantis 7 GB nemokamos vietos saugoti dokumentus debesyse. Jis panašus į „Apple iCloud“ tik „Microsoft“ produktams. Kaip ir „Google Docs“, leidžia kurti ir tvarkyti dokumentus („Word“, „Excel“, „Power Point“ ir „OneNote“) tiesiai naršyklėje (https://skydrive.live.com).

Box„Box“

Tai antroji (po „Dropbox“) labiausiai integruota paslauga, nes jos aplikacijų programavimo sąsaja (APS) yra populiari ir naudojama keliose programose, tokiose, kaip „QuickOffice“, tačiau „Box“ sinchronizavimo aplikacija nemokama tik verslo klientams. Nemokama „Box“ versija neleidžia nei slaptažodžiu apsaugoti bendrinamų failų, nei grįžti prie ankstesnės failo versijos (https://www.box.com/).

SugarSync„SugarSync“

„SugarSync“ – „Dropbox“ alternatyva. „SugarSync“ leidžia vartotojui nurodyti, su kokiais įrenginiais kokius kompiuteryje esančius aplankus sinchronizuoti ir dalintis per kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius, daryti atsargines kopijas, tačiau nepasižymi geru dizainu. Leidžiama naudotis nemokamai 30 dienų (https://www.sugarsync.com).

 Droplr„Droplr“

Tai naujausia internetinė saugykla, leidžianti nemokamai saugoti failus iki 2 GB (https://droplr.com/hello). Svarbiausios funkcijos – greitas, paprastas būdas dalintis dokumentais, nuotraukomis, aplankais, vaizdo įrašais, užrašais. Apie šią debesiją jau rašėme, tad galite pasiskaityti čia

 

Failų dalinimosi įrankiai

Didelės talpos vaizdo įrašams ar nuotraukų galerijoms siųsti ar persiųsti sukurtos patogios interneto svetainės:

 

FileTea„FileTea“ – aplankų bendrinimas, dalinimasis (https://filetea.me/default/).

 DropSend„DropSend“greitas, paprastas ir saugus naudoti įrankis, suteikiantis galimybę siųsti didelius failus iki 2 GB (http://www.dropsend.com/).

 FileDropper„FileDropper“ leidžia nemokamai siųsti didelius failus iki 5 GB. Tai į Megaupload ir Rapidshare panaši failų saugykla. Jeigu per 30 dienų nesinaudojama nemokamomis paslaugomis, tokia vartotojo sąsaja ir failai pašalinami iš duomenų bazės (http://www.filedropper.com/).

 

Virtualios sienos ir skelbimų lentos

PinterestNorint bendrai skelbti reikalingą medžiagą ir kurti skelbimus rūpimais klausimais, dalintis savo gyvenimo akimirkomis ir kelionių įspūdžiais virtualioje erdvėje, nemokamai siūlomas įrankis, kuriuo galima susikurti dienoraštį (https://pinterest.com/).

Elektroninės apklausos

 

Padlet

Norint vykdyti elektronines apklausas, paskelbti apklausos rezultatus bei svarbią informaciją apie projekto renginį su vaizdu ir kitomis iliustracijomis, rekomenduojamas įrankis, kuriuo iš bet kurio įrenginio galima dalintis multimedija (http://padlet.com).

Urtak

Tai klausimų-atsakymų („taip“ ir „ne“) įrankis, kuriuo sukursite daugybę klausimų su atsakymais ir išsiaiškinsite kitų nuomonę, t. y. turėsite galimybę užfiksuoti nuomones bendrai publikuojamame internetiniame turinyje, taip pat klausimai su atsakymais gali būti užduodami ir atsakomi kiekvieno prisijungusio vartotojo (https://urtak.com/).

Polldaddy

Tai įrankis, kuriuo galima sukurti tyrimus, apklausas, viktorinas ir gauti atsakymus per savo svetainę, e-paštą, Facebook ar Twitter (http://polldaddy.com/).

 Elektroniniai žurnalai

 

Scoopit

Jeigu įgyvendinote projektą (ir ne tik) ir sukūrėte galutinį jo rezultatą, norite būti išgirsti ir paskleisti informaciją apie savo vykdomą projektą, Jums padės elektroninis žurnalas, padėsiantis lengvai redaguoti ir publikuoti, identifikuoti ir sudominti auditoriją (http://www.scoop.it). Veikia kaip socialinės žiniasklaidos tinklas. Nemokamai leidžiama skelbti iki 5 temų.

 

Informaciniai grafikai

Piktochart

Norint sukurti dienoraštį ir jį iliustruotai paįvairinti informaciniais grafikais, sujungiant temas, piktogramas, tekstą ir nuotraukas, padės informatyvus, galingas ir paprastas redaktorius, kuriuo lengvai atliksite bet kokius veiksmus, dalinsitės ir gausite siektinus rezultatus (http://piktochart.com).

 

Vaizdo įrašo redaktoriai

 

WeVideo

Tai redagavimo įrankis, kuriuo vaizdo įrašą prieš publikuojant galima patobulinti, taip pat dalintis sukurtu vaizdo įrašu su kitais. Tai ir internetinė platforma debesyje (http://www.wevideo.com).

 

Balso pranešimai

 

Speakpipe

Nustatykite balso pašto valdiklį savo svetainėje ir Jūsų svetainės lankytojai galės palikti balso pranešimus tiesiai iš naršyklės. Nustatykite balso pašto valdiklį svetainėje arba pridėkite balso pašto programą į savo projekto Facebook puslapį. Nemokamai leidžiama 20 pranešimų (1 pranešimo trukmė – 90 s) per mėnesį (http://www.speakpipe.com).

Helloslide

 Originaliai ir įdomiai pristatykite skaidres, prie jų įrašydami nesudėtingus žodžių junginius, ir gaukite automatiškai įgarsintą tekstą (http://www.helloslide.com/). Garso generatorius leidžia pasirinkti vieną iš 20 skirtingų kalbų.

 Present

Tai įrankis, kaip įdomiai ir aiškiai pristatyti naują medžiagą mokiniams. Tereikia įkelti medžiagą (PowerPoint, PDF, Word, Exel) į svetainę, įrašyti prieš Web kamerą balso pranešimą ir išsiųsti nuorodą savo mokiniams. Nemokamai leidžiama 1 vartotojui įkelti iki 20 MB, per mėnesį – 10 įrašų, kurių trukmė – iki 60 min. (https://present.me/).

Reklama

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: