Europos kalbų diena

Europos kalbų dienaPirmą kartą Europos kalbų dieną minėti 2011 metais pasiūlė Europos Taryba ir Europos Sąjunga. Kasmet, rugsėjo 26-ąją, planetoje daug dėmesio skiriama užsienio kalbų mokymuisi, žmonių, mokančių užsienio kalbas, bendravimui ir tautos kultūros pažinimui. Mokydamiesi svetimų kalbų, tampame dvasiškai turtingesni.

Dvikalbystė tapo norma Europoje. Dar XVIII – XIX a. buvo madinga pademonstruoti savo gebėjimus ne gimtąja kalba. Taigi prieš kelis amžius žmonės buvo mokomi užsienio kalbų. Dabar sunku įsivaizduoti žmogų, kuris valdo tik vieną kalbą. Užsienio kalbų (dažnai dvi ir daugiau) studijos yra privalomas dalykas mokyklose, universitetuose. Kai kuriuose Europos universitetuose dėstoma 22 kalbomis, kurios vadinamos pilnavertėmis. Europoje mokomasi kalbos fenomeno, kuris pagrįstas esminiu klausimu: kodėl kai kas negali išmokti gimtosios kalbos, o kai kas laisvai valdo kelias užsienio kalbas.

Užsienio kalbų mokymasis populiarus, įvairiose gyvenimo situacijose yra naudinga priemonė bendraujant su kitų tautų žmonėmis. Pavyzdžiui, skaitant pasaulio literatūros klasikų kūrinius originalo kalba, naršant užsienio svetaines.

Europos Sąjungos (ES) teisės aktai verčiami į visas oficialias kalbas. Be to, žmonės turi teisę kreiptis į ES ir pareikalauti atsakymo į bet kurią iš oficialių kalbų. Tarp labiausiai populiaresnių vartojamų kalbų Europoje yra anglų, prancūzų ir vokiečių. Daugelis tarptautinių renginių neapsieinama be vertėjų, kurie dažniausiai vertėjauja anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.

Europos politika siekiama išsaugoti tradiciją mokytis kalbų nuo mažens ir tęsti studijas suaugus.

Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: