Filmas. Pabudimas

Škėma Antanas

Filmas. Pabudimas

Scenarijaus autorius ir režisierius: Jonas Vaitkus

Operatorius: Jonas Tomaševičius

Dailininkas: Vytautas Kalinauskas

Kompozitorius: Feliksas Bajoras

Vaidina: Kazys – Valdas Pranulis, Elena – Virginija Kelmelytė, Pijus – Liubomiras Laucevičius, Pranas – Juozas Kisielius, kunigas Antanas – Algimantas Zigmantavičius ir kiti

Žanras: pjesė

Kalba: lietuvių

Titrai: prancūzų

Trukmė: 01:14:47 (I dalis), 00:45:49 (II dalis)

Išleidimo metai: 1989 m.

Aprašymas: Antano Škėmos pavadinimo pjesės „Pabudimas“ ekranizacija. Veiksmas vyksta 1940-aisiais metais, kruvino Lietuvos sovietinimo laikotarpiu. Tai kupinas siaubo, žmogaus menkinimo ir žiaurumo filmas. Sukurta Lietuvos kino studijoje (susivienijime LKS). 

1940 metų vasara, Lietuvą jau okupavo sovietai. Tardymo pogrindžiuose nervingai rūko tardytojas Pijus Karpavičius, kitose patalpose susipažįsta du areštuotieji – kunigas Antanas ir dar tik besiorganizuojančio antisovietinio pogrindžio vadas Kazys. Atsitiktinai Pijus ir Kazys mokėsi toje pačioje klasėje, atsitiktinai mylėjo tą pačią Eleną, tapusią Kazio žmona. Taigi, yra ir asmeninio keršto galimybė. Pijui girtuokliaujant, kenčiant nuo košmariškų sapnų, tardymas vis neprasideda. Suimtųjų kameroje atsiranda kažkoks apdaužytas Pranas, irgi – Kazio pažįstamas (panašiai kaip trijų gryčių kaimelyje). Iš tiesų jis – specialius NKVD mokslus Maskvoje praėjęs provokatorius. Į pastatą atvežama elegantiška Elena, „katinėlis rainas“. Pranas, intriguojantis dėl Pijaus vietos saugume, paskiria „psichologinį“ informacijos plėšimo iš plieninio Kazio būdą: Eleną prievartauja surišto, verčiamo žiūrėti vyro akivaizdoje. Neištvėręs Pijus (iš gailesčio?) nušauna Kazį, o paskui ir Praną. Elena miršta ant negyvo vyro peties šventvagiškai dailioje mizanscenoje, Pijus lieka vienut vienas, pro pusrūsio langelį matyti pravažiuojantis NKVD sunkvežimis su tvarkingai jame susodintomis vienuolėmis.

***

***

Spektaklis

***

Kiti filmai

Kategorijos

Kiti šaltiniai

Garso įrašai

E-knygos

Reklama

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: