Filmas. Marius Ivaškevičius

Marius Ivaškevičius

Kūrėjas: Rytis Zemkauskas

Laidos dalyvis: Marius Ivaškevičius, lietuvių prozininkas, dramaturgas, režisierius

Žanras: dokumentinė apybraiža „Pasivaikščiojimai“

Kalba: lietuvių

Trukmė: 0:24:56

Išleidimo metai: 2011

Aprašymas: Saulėta žiemos diena toli nuo didmiesčio, Molėtuose. Čia, pasislėpęs nuo buitinių reikalų ir žemiškų pagundų, naują savo kūrinį rašo Marius Ivaškevičius. Jis – rašytojas ir dramaturgas, kurio pjesėms kartais pavyksta aplenkti savo konkurentus ir pasiekti teatro sceną.

Po dienos darbų pavargusiai saulei metant ilgus šešėlius, Rytis savo pašnekovui taria „labas rytas“. Keista kūrėjo dienotvarkė! Žingsniuodamas savo vaikystės gatvelėmis, jis mums pasakoja apie tai, ko reikalauja rašymas. Sekinantis darbas naktimis, amžinas sėdėjimas, konkurencija su Šekspyru ir Čechovu verčia nuolat tobulinti savo gyvenimo būdą. Humanitaras netgi atrado slides ir pasivaikščiojimus gamtoje!

M. Ivaškevičius panašus į mus – eilinius kasdienybėje paskendusius mirtinguosius, tačiau kartu jis truputį kitoks. Juk šiandien retas Lietuvoje gali pasidžiaugti gyvenantis iš to, ką jam labiausiai patinka daryti: „Rašymas yra malonumas. Jis vargina, bet kiekvienas malonumas vargina“.

Pasivaikščiojimams įsibėgėjant, vyrai kalbą kreipia link visos mūsų šalies kasdienybės. Rašytojo žvilgsniai į praeitį kūriniuose „Madagaskaras“ bei „Žali“ ir nenutrūkstančios emigracijos reiškinio analizė dabar kuriamoje M. Ivaškevičiaus pjesėje rodo, kad rašytojui labai svarbi šiandieninės lietuvių tautos situacija. Jis skatina ieškoti visiems bendro tikslo, kuris padėtų mums rasti savo vietą po saule: „Lietuva prieš dvidešimt metų išniro į pasaulį su savo senais lozungais, kurie nebeveikia – nebeužveda, nebeuždega žmonių. Laisvė nėra galutinis tikslas. Reikia turėti idėją, kur visa tauta turi judėti.“

Vis atsiremdamas į tautos praeitį, rašytojas ieško, iš kur savo egzistencijai galėtumėm semtis jėgų: „Man keista: maišto dvasia prieš dvidešimt metų virto revoliucija. Šiandien mes nesugebam parodyti nė šimtosios savo charakterio dalies. Kenčiam ir skirstomės“. Kodėl taip yra? Kas galėtų mus įkvėpti?

***

***

 Kiti filmai

Kategorijos

Kiti šaltiniai

Garso įrašai

E-knygos

Reklama

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: