Pasaulio lietuvių vienybės diena

Vienybės dienaLiepos 17-oji – Pasaulio lietuvių vienybės diena – atmintina diena. Suvienyti Lietuvą norėjo dar karalius Mindaugas. Dabar Pasaulio lietuvių vienybės dieną siekiama suvienyti po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius. Užsienyje gyvenantys lietuviai įvairiais laikais teikė Lietuvai pagalbą: politinę, finansinę ir humanitarinę. Lietuvoje gyvenantys lietuviai 1990 metais turėjo įtakos Lietuvos nepriklausomybei atkurti, informuodami pasaulį apie rusų agresiją. Dabar Lietuvos užduotis – sudaryti sąlygas išeivijai aktyviau dalyvauti Lietuvos gyvenime, jaustis reikalingais tėvynėje.

Lietuvių tautos vienybės ir tvirtybės simbolis – ąžuolas. Jį nuo seno lietuviai garbino kaip stiprybės, ilgaamžiškumo, galios simbolį.

Lietuvos bendruomenės, organizacijos ir bendrijos, taip pat užsienio lietuvių bendruomenės liepos 17-ąją kviečiamos susiburti bendrai iškylai, dalintis ne tik pilietinėmis ir bendruomeninėmis iniciatyvomis, bet ir vaišėmis. 
Legendinės grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga linki pažinti vieniems kitus, tapti draugais, atsiverti, būti įdomiems ir atnešti gerąją žinią. 

***

Liepos 17-oji – S. Dariaus ir S. Girėno žūties diena. Daugiau rasite ČIA

Reklama

, ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: