Švietimo ir mokslo ministerija: mokinių saugumu turi būti pasirūpinta

Švietimo ir mokslo ministerija. Mokinių saugumu turi būti pasirūpinta

Iš savivaldybių gautais duomenimis, rytoj streikuoti ketina apie 30 švietimo įstaigų. Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad pedagogams streikuojant už mokinių saugumą atsako streiko komiteto nariai ir mokyklos vadovai. Tai nustato Darbo kodeksas.

Nors streiką inicijuojančios profsąjungos atmetė konstruktyvaus dialogo galimybes, Premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė, į kurią įeina ir pedagogų profsąjungų atstovai, parengė pedagogų socialinių garantijų gerinimo planą. Kai kurios priemonės bus įgyvendintos jau artimiausiu laiku.

Nuo sausio 1 d. 10 proc., arba apie 200 litų padidės mažiausiai uždirbančių – darželių auklėtojų – atlyginimai. Tam iš valstybės biudžeto skiriama per 30 mln. Lt.

Papildomai 6 mln. Lt skiriama kompensacijoms tiems pedagogams, kurie dėl pensinio amžiaus ar kitų priežasčių palieka švietimo sistemą.

Antrus metus iš eilės didinamas krepšelis po kelerių metų trukusio švietimo finansavimo mažėjimo. Nuo rugsėjo padidėjo užmokestis už mokinių darbų tikrinimą mokytojams, kurie dirba klasėje su 23 ir daugiau mokinių: tam papildomai skirta 5 mln. Lt.

Valstybės lėšos švietimui kitąmet išaugs 47 mln. Lt.

Švietimo ir mokslo ministerija  siūlo nuo kitų mokslo metų pakelti minimalią pedagogų tarnybinių koeficientų ribą iki vidurkio ir palaipsniui didinti atlygio koeficientą R. Papildomai 2015–2016 m. tam reikėtų per 100 mln. Lt.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vidutinis mokytojų bruto (ikimokestinis) darbo užmokestis 2014 m. II ketvirtį sudarė 2 640 Lt ir buvo 284 Lt (arba 12 proc.) didesnis nei vidutinis darbo užmokestis šalyje arba 177 Lt (arba 7,2 proc.) didesnis nei vidutinis darbo užmokestis valstybės sektoriuje.

Reklama

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: