Vilniaus knygų mugė 2015

RENGINIŲ PROGRAMA

Šiemet Vilniaus knygų mugė vasario 19–22 d. tradiciškai sukvies literatūros mėgėjus, kurie klaidžiodami šurmulyje ieškos pamėgtų autorių kūrinių ir įdomių susitikimų. Kviečiame užsukti į mūsų stendą ir apsilankyti renginiuose:

Vasario 19 d., ketvirtadienis

12 val. Forume / LRT studijoje. In Memoriam: Alfonsas Nyka-Niliūnas.
Renginys, skirtas A. Nykai-Niliūnui ir jo kūrybai prisiminti. Renginio metu vyks knygos „Dienoraščio fragmentai 2009–2012“ ir poezijos skaitymai. Dalyvauja: S. Žukas, K. Almenas, A. Šlepikas.

17–18 val. „Baltų lankų“ stende (C18) su skaitytojais susitinka ir autografus dalija romanų trilogijos „Silva Rerum“ autorė – Kristina Sabaliauskaitė.

Vasario 20 d., penktadienis

15 val. 5.1 salė. „Fenomenologinė filosofija ir jos šešėlis“. A. Mickūno ir D. Jonkaus knygos pristatymas.
„Fenomenologinė filosofija ir jos šešėlis“ – tai Algio Mickūno ir Daliaus Jonkaus naujai parengta fenomenologinės filosofijos apybraiža. Čia skaitytojas supažindinamas su fenomenologinės filosofijos pagrindais – pateikiamas fenomenologijos kilmės, raidos, principų išaiškinimas, atkreipiamas dėmesys į šios filosofinės krypties problematiką. Renginyje dalyvauja: A. Mickūnas, D. Jonkus, A. Sverdiolas, M. Gutauskas.

16–18 val. „Baltų lankų“ stende (C18) su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija romanų trilogijos „Silva Rerum“ autorė – Kristina Sabaliauskaitė.

18 val., 5.3 salė. Kai gyvenimas apsisuka 180° kampu: U. Radzevičiūtės romano „180“ pristatymas.
Puikiai lietuvių skaitytojams pažįstama rašytoja, drąsiai laužanti literatūros taisykles, Undinė Radzevičiūtė pristato provokuojantį naujausią savo romaną. Gyvenimas nuolat apsuka žmogų 180° kampu. Kartais tai nauja galimybė, o kartais – visiška katastrofa. Renginyje dalyvauja: autorė, G. Dabašinskas, S. Repečka.

19–20 val. „Baltų lankų“ stende (C18) autografus dalija ir su skaitytojais bendrauja Undinė Radzevičiūtė.

Vasario 21 d., šeštadienis

13.15–14.15 val. „Baltų lankų“ stende (C18) autografus dalija ir su skaitytojais bendrauja Laimonas Briedis.

14 val. 5.1 salė. Rokokas. Radvilos. Rabinai.
Susitikimas su Kristina Sabaliauskaite. Renginio metu aptartos to laikotarpio aktualijos bei problemos leis geriau pažinti jau skaitytojų pamėgtą autorės trilogiją „Silva Rerum“ ir padės atskleisti naujus jos kūrinių klodus. Renginyje dalyvauja autorė ir D. Karvelis.

15–17 val. 2 aukšto fojė autografus dalija ir su skaitytojais bendrauja romanų trilogijos „Silva Rerum“ autorė – Kristina Sabaliauskaitė.

17 val. Knygos kino salė. „Ernestas Hemingway: Upės teka į jūrą“ („Ernest Hemingway: Rivers to the Sea“).
Biografinis filmas apie vieną iškiliausių XX a. rašytojų Ernestą Hemingway’ų. Režisierius DeWitt Sage. Trukmė 90 min. Orig. kalba: angl. k., liet. sub.
Renginys organizuojamas kartu su JAV ambasada Lietuvoje.

18 val. 5.3 salė. Piliečiai, burkitės prie garsiakalbių: A. Johnsono romano „Našlaičių prižiūrėtojo sūnus“ pristatymas.
JAV rašytojo A. Johnsono romanas „Našlaičių prižiūrėtojo sūnus“ – pastarųjų metų literatūrinis atradimas. Vos pasirodęs šis kūrinys sulaukė nemenko dėmesio tiek JAV, tiek Europoje. Tai skaudus ir fantasmagoriškas pasakojimas apie gyvenimą šiandieninėje Šiaurės Korėjoje. Romanas apdovanotas Pulitzerio premija. Kūrinyje meniškai atskleista totalitariniame režime besistengiančio išlikti individo tragedija, kūrinio atmosfera primena G. Orwello antiutopijas. Renginyje dalyvauja: P. Gasiulis, A. Gunarsson, K. Andrijauskas, S. Repečka. Vyks tiesioginis „Skype“ pokalbis su knygos autoriumi A. Johnsonu.

19 val. 5.3 salė. Sugrįžimas: Ernest Hemingway.
Su Ernesto Hemingway’aus kūryba Lietuvoje išaugo ne viena skaitytojų karta. „Baltų lankų“ leidykla, iš naujo išleisdama garsiausius rašytojo kūrinius, kviečia prisiminti šią legendomis apipintą asmenybę: su kokiais iššūkiais susidūrė pirmieji autoriaus vertėjai, kaip jo kūrybą priėmė anuometinė jaunoji mūsų rašytojų karta, ką mums Ernestas Hemingway’us reiškia šiandien. Renginyje dalyvauja: R. Rastauskas, P. Gasiulis, V. Rubavičius, S. Repečka.
Renginys organizuojamas kartu su JAV ambasada Lietuvoje.

Vasario 22 d., sekmadienis

15 val. 5.1 salė. „Ar tikėjimas turi dugną?“ Jurgitos Noreikienės romano „Tikėjimo dugnas“ pristatymas.
„Lietuvos ryto“ žurnalistė J. Noreikienė pristato antrąjį savo romaną. Tai įtempto siužeto kūrinys su mistikos elementais. Tikėjimas – ar mums svarbu, kuo jis grįstas? – daro stebuklus. Jeigu stebuklas neįvyko – vadinasi, tikėta buvo per silpnai. Stebuklų pasauly turbūt nedaug, nes nemokame tikėti. O gal viskas, kas vyksta, ir yra mūsų tikėjimas? Patikėti absurdu, tuo, kas atrodo neįmanoma, geba tik bepročiai, nebesuvokiantys, kas tikra, o kas susapnuota. Tokie kaip šio romano herojė Saulė. Renginio dalyviai: autorė, A. Kaluginas, S. Repečka.

Renginiai mažiesiems skaitytojams

Vasario 19 d., ketvirtadienis

12 val. Vaikų scena. Protų mūšis: įdomioji Lietuvos istorijos pamoka penktokams.
5 klasės istorijos vadovėlio autorius profesorius Alfredas Bumblauskas ves protų mūšį ir supažindins su netikėtais istorijos faktais.

Vasario 21 d., šeštadienis

12–14 val. „Baltų lankų“ stendas Vaikų salėje (B26). Piešinių konkursas: ką Lyzelotė gavo dovanų?
Dar nepažįsti šauniosios Lyzelotės? Nepraleisk progos ne tik susipažinti su šia draugiška karvute, bet ir paspėlioti, ką jai dovanų atnešė paštininkas! Kartu su vaikiškų knygelių iliustratore Vanda Padimanskaite piešk ant natūralaus dydžio papjė mašė karvės. O kaipgi be konkurso? Bus ir jis!

13 val. 5.5 salė. Kaip išmokyti vaiką skaityti nemokant?
Diskusija apie reikalavimus, keliamus naujoje priešmokyklinio ugdymo programoje. Renginys skirtas priešmokyklinio ugdymo pedagogams ir tėvams, turintiems tokio amžiaus vaikų. Renginyje dalyvauja: S. Žukas ir D. Čiškauskaitė.

14 val. Vaikų scena. Spektaklis „Slaptoji misija“ su Džeronimu Stiltonu ir Tėja Stilton.
Tėja Stilton gauna keistą raudoną voką su užšifruota žinute. Paaiškėja, kad geram draugui profesoriui Voltui reikia pagalbos. Kas gi nutiko? Džeronimas ir Tėja nedelsdami išsiaiškins!

15–15.45 val. „Baltų lankų“ stendas Vaikų salėje (B26). Su jaunaisiais skaitytojais bendraus ir specialiuoju antspaudu knygas žymės Džeronimas Stiltonas ir Tėja Stilton.
Nepraleisk progos paspausti letenos Džeronimui Stiltonui ir Tėjai Stilton! O gal dar nepažįsti šių šaunių peliukų? Nėra ko snausti, skubėk į Vilniaus knygų mugę ir susipažink su „Graužikų aido“ redaktoriumi Džeronimu Stiltonu bei jo linksmąja sesute Tėja Stilton. Džeronimas Stiltonas ir Tėja Stilton bendraus su jaunaisiais skaitytojais ir specialiuoju antspaudu žymės knygas.

Vasario 22 d., sekmadienis

12 val. Vaikų scena (4 salė, I aukštas). Saugaus eismo pamokėlė „Būk saugus kelyje!“
Knygelės „Kelių eismo taisyklės vaikams“ autorė Aistė Dijokaitė mažuosius eismo dalyvius kviečia į saugaus eismo pamokėlę! Vaikų laukia praktiniai patarimai, kaip elgtis kelyje, kaip saugiai vairuoti dviratį, kaip taisyklingai prisisegti atšvaitą, taip pat įspūdingas eksperimentas ir, žinoma, viktorina.

Reklama

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: