2015 m. kovo mėnesio seminarai

Mediju ir informacinio rastingumo ugdymas

Mokyklos kviečiamos iki kovo 6 d. dalyvauti atrankoje į projektą „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“.

Atrinktų mokyklų komandoms ekspertai pristatys specialias metodines priemones, kurias projekto dalyviai paskui galės išbandyti savo mokyklose. Per seminarus jie taip pat mokysis analizuoti ir kritiškai vertinti internete ir per kitas priemones skelbiamą informaciją, atpažinti, kokia ideologija ar kieno interesai propaguojami.

Į mokyklos komandą, kuri dalyvaus projekto mokymuose, turi įeiti lietuvių kalbos ir literatūros, pilietiškumo pagrindų ir bet kurio kito dalyko mokytojai, mokyklos bibliotekininkas ir administracijos atstovas. Į projektą bus atrinkta 60 mokyklų. 

Projektą „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ vykdo Ugdymo plėtotės centras ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Jo tikslas – remiantis geriausiais Šiaurės šalių pavyzdžiais integruoti medijų ir informacinį raštingumą į ugdymą, skatinti šios srities Lietuvos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą.

Atrankos anketas ir daugiau informacijos galima rasti ČIA. 

 KMPPMC

Kovo 19 dieną (ketvirtadienį) 13 val. seminaras technologijų, lietuvių kalbos, etikos mokytojams „Etninės kultūros ugdymas pamokose ir neformaliojo ugdymo veiklose, įgyvendinant etninės kultūros pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas“. Lektoriai – Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro pedagogų komanda.

Seminaro vieta: Maisto pramonės ir prekybos mokymo centras, Taikos pr. 133

Registracija: A. Bakutis Tel. 32 40 52, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras

 LVJC

Kovo 10 d. organizuojamas seminaras Įvadas į viešą kalbėjimą (lektorė Vida Lipskytė), skirtas pedagogams, norintiems susipažinti su auditorijos (mokinių, tėvelių, kolegų pedagogų ar pan.)  valdymo metodais, suvokti baimės klysti padarinius, mokytis laisviau elgtis prieš auditoriją bei reikšti mintis. Dalyvių laukia praktinė pažintis su oratorystės meno pagrindais, improvizacinio teatro ir psichodramos metodais, įvairiais kvėpavimo ir kalbos aparato pratimais. 

Kovo 10 d. vyks seminaras Dialogu paremtas verslumo ugdymas mokykloje. Seminaro vedėja Lina Mačernienė pristatys dialogu paremtą DIAMEE metodą, kuris šiuolaikinėje mokyklose naudojamas verslumui ugdyti. Šis metodas skirtas perduoti pageidaujamoms vertybėms ir elgesio modeliui. DIAMEE metodą sukūrė Suomijos neuniversitetinės aukštosios verslo mokyklos HAMK mokslininkė Helena Arnio. 

Kovo 12 d. pedagogų pageidavimu kartojamas seminaras Diferencijavimas ir individualizavimas pamokoje (lektorė Julija Ladygienė), kurio metu bus gryninami diferencijavimo ir individualizavimo principai, aiškinamasi, kaip nutiesti tiltą tarp teorijos ir praktikos.​ 

Kovo 18 d. planuojamas naujas seminaras Aktyvinantys ir dėmesį sutelkiantys metodai: pasirengimas mokytis. Seminaro dalyviai kartu su lektorė Živile Barkauskaite Lukšiene ieškos atsakymų, kokia pamokos pradžia skatina ir motyvuoja, ar verta stengtis sudominti mokinius ir jei „taip“ – kaip tai padaryti? Seminaras skirtas supažindinti su pamokos pradžioje taikytinais aktyvaus mokymo (-si) metodais, įgalinančiais mokinį tapti aktyviu mokymo (-si) proceso dalyviu: keliančiu tikslus ir jų siekiančiu, vertinančiu savo pažangą. 

Kovo 18 d. rengiamas seminaras Efektyvi renginių organizavimo metodika. Lektorė Vilija Malinauskaitė suteiks dalyviams praktinių žinių apie renginių organizavimo metodiką ir vadybą – renginio planavimą, programos ir scenarijaus kūrimą, renginio komandos formavimą ir darbą su ja, sėkmingos komunikacijos su visais renginio dalyviais užtikrinimą, rezultatų analizę. 

Kovo 24 d. seminare Mokinių teatrinio kūrybiškumo ugdymas lektorė Vida Lipskytė pasakos apie kūrybiškos asmenybės bruožus, teatrinius vaikų kūrybiškumo lavinimo metodus, būdus, skatinančius ugdyti kalbą, pateiks lengvai įsisavinamų metodų vaikų kūrybiškumui ugdyti, taip pat teatrinių žaidimų, padedančių mokiniams  geriau pažinti save. 

Kovo 20 d. dailininkė ir pedagogė Virginija Stakionienė kviečia į praktinį seminarą Nuo verbos iki margučio, kurio metu įvairiomis dailės priemonėmis ir technikomis kursime verbas, kitus velykinius atributus, vašku ir augalinėmis priemonėmis marginsime margučius. 

Daugiau informacijos ir registracija – čia

 

Reklama

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: