Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje

Lietuvos kino centras

Lietuvos kino centras inicijuoja naują kino edukacijos projektą ir kviečia moksleivius dalyvauti vaizdo darbų konkurse „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“. Į pagalbą konkurso dalyviai galės pasitelkti kino profesionalus, kurie ves kūrybines kino dirbtuves.

Šis konkursas yra projekto „Dokumentika mokykloje“, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai naudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, dalis.

Konkurso metu moksleiviai kviečiami kurti trumpus filmukus. Konkurso tema – mano mėgstamiausias dalykas mokykloje. Mėgstamiausias dalykas – tai nebūtinai geografija ar lietuvių kalba. Gal tai įdomus mokytojas ar geriausias klasės draugas, laisvalaikio užsiėmimas po pamokų? Skambutis, skani mokyklos valgykloje kepama bandelė, ilgoji pertrauka ar mėgstamiausia susibūrimo vieta? Svarbiausia, kad pasirinkta tema atskleistų tai, kas ir kodėl patinka mokykloje, kuo ji išskirtinė.

Konkurse gali dalyvauti visi 8 – 12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą. Dalyvavimas konkurse savanoriškas.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą. Filmuko trukmė – ne ilgesnė nei 3 minutės.

Moksleivių grupėms, norinčioms į pagalbą pasitelkti kino profesionalų pagalbą, bus organizuojamos kūrybinės kino dirbtuvės. Iki balandžio 10 d. reikia užpildyti specialią kūrybinių kino dirbtuvių anketą (svetainėje www.lkc.lt). Bus atrinkta 10 įdomiausių ir originaliausių filmukų idėjų, kurių autoriai galės įgyvendinti jas dirbdami drauge su kino profesionalais. Kūrybinės kino dirbtuvės vyks balandžio – gegužės mėnesiais. Kūrybinių kino dirbtuvių trukmė – 2 dienos, maksimalus dalyvių skaičius – 16 moksleivių.

Konkursas vyks iki 2015 m. gegužės 31 d. Filmuką dalyvis turi įkelti į interneto svetainę www.youtube.com, išsiųsti pranešimą apie patalpinimą el. paštu info@lkc.lt nurodant „Vaizdo darbų konkursui“. Kartu su šiuo pranešimu išsiųsti ir užpildytą dalyvio anketą.

Baigiamasis konkurso renginys numatomas parodoje „Mokykla 2015“, kurioje bus rodomi konkurso metu sukurti vaizdo darbai, apdovanoti geriausių filmukų autoriai.

Išsamesnė informacija apie konkursą, dalyvavimo sąlygas yra skelbiamos LKC interneto svetainėje http://www.lkc.lt/kino-populiarinimas/edukacija/filmu-konkursas-mano-megstamiausias-dalykas-mokykloje. Čia taip pat pateikiamos gairės, kurios padės pasiruošti sukurti įdomų trumpą dokumentinį filmuką, konkurso taisyklės ir anketos.  

Svarbios datos

Kovo 18 d. – konkurso pradžia.

Balandžio 10 d. – paskutinė diena pateikti anketą dėl kūrybinių kino dirbtuvių.

Gegužės 31 d. – paskutinė diena pateikti vaizdo darbą ir dalyvio anketą.

Reklama

, ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: