Septynių rašytojų keistenybės

Štai kokie neįprasti pomėgiai ir polinkiai žinomiems rašytojams padėjo kurti.

Marselis Prustas (1871-1922) – rėksnys ir atsiskyrėlis

Marselis Prustas

Literatūroje iki trisdešimties metų Marselis Prustas praktiškai beveik nieko vertingo neparašė. Jis tik slankiojo po aristokratų salonus liežuvaudamas, meilės aistras dalindamas vyrams. Rašytojas nuolat lankydavo homoseksualų viešnamius, kurie jo motinai kėlė šoką. Tik netekęs tėvų sąmoningai suprato, kad reikia kurti ir rašyti. Izoliuotas nuo išorinio pasaulio, triukšmo ir kvapų, beveik 13 metų praleido užsirakinęs kambaryje. Tik ligų – astmos, skrandžio ir baimės – paveiktas jis tapo jautrus. Maniakiškai rašė ir išgarsėjo, kai sukūrė romanų ciklą „Prarasto laiko beieškant“, kuriame vaizduojami intymūs prisipažinimai, patirties įspūdžiai, praeities džiaugsmai, kančios ir kiti išgyvenimai, susikaupę pasąmonėje. Ciklą sudarė: „Svano pusėje“ (1913 m.), „Žydinčiųjų mergaičių šešėlyje“ (1918 m.), „Germantai“ (1920-1921 m.), „Sodoma ir Gomora“ (1921-1923 m.), „Kalinė“ (1923 m.), „Pabėgėlė“ (1925 m.), „Atrastas laikas“ (1927 m.).

Markas Tvenas (1835-1910): katės ir cigaretės

Markas Tvenas

Labai mėgo kates ir pagarbiai su jomis elgėsi. Nuo vaikystės tėvų namuose buvo laikomos katės, šunys, voverės ir net vėžliai. Yra daug nuotraukų, kuriose Markas Tvenas nusifotografavęs su katėmis. Ne viename kūrinyje – kačių vaizdai. Būdamas namisėda turėjo blogą įprotį daug rūkyti. Rūkė pačias pigiausias ir blogo kvapo cigaretes (per dieną surūkydavo 30 vienetų).

Onorė de Balzakas (1799-1850): kava ir santūrumas

Onore de Balzakas

Dievino bet kokią kavą, kurią gerdavo be saiko ir kasdien be pieno ir cukraus (net 50 puodelių per dieną). Kofeinas suteikdavo budrumo, žvalumo kurti. Nesaikingas kavos vartojimas buvo ankstyvos mirties priežastis: Balzaką kamavo aukštas kraujospūdis, skrandžio ir širdies skausmai.

Viktoras Hugo (1802-1885): džiaugsmo alėja

Viktoras Hugo

Dievino paslaptingumą. Intrigų, paslapčių ir žaidimų slėpynėmis troškulys peraugo į seksualinius pomėgius: rezgė meilės pažintis su moterimis, mylėdavosi pačiose keisčiausiose vietose: apleistų pastatų užkampiuose, požeminėse perėjose ir kituose gatvių užkulisiuose.  

Levas Tolstojus (1828-1910) – valstietiškas artojas

Levas Tolstojus

Valstietiškas gyvenimo būdas paskatino rašytoją rašyti liaudžiai. Tolstojus buvo pasiryžęs savo turtą atiduoti vargšams. Atsidavimas paprastiems žmonėms jo kaip grafo šeimos nariams kėlė pasišlykštėjimą, ypač žmonai. Tolstojus dažnai dalyvaudavo visuomeninėje kaimo gyvenimo veikloje, net žemę ardavo ir rūpindavosi batų gamyba. Tai stebindavo valstiečius.

Čarlzas Dikensas (1812-1870): pasivaikščiojimai po morgą

Carlzas Dikensas

Realizmo meistras didelį dėmesį skirdavo mirčiai, domėjosi nekrologu, t. y. pranešimais, informuojančiais apie žmogaus mirtį, mėgdavo analizuoti visas incidentų, susijusių su žmogžudystėmis, detales, bandė mintyse narplioti nusikaltimų seriją. Dikensas valandų valandas, kartais ir visą dieną praleisdavo morge stebėdamas lavonų skrodimo ir kremavimo procedūras.

Hansas Kristianas Andersenas (1805-1875): iki mirties nekaltas

Hansas Kristianas Andersenas

Garsusis pasakininkas buvo labai pažeidžiamas asmuo ir labiausiai bijojo mirties. Pavyzdžiui, visada pasiimdavo virvę, jei kiltų gaisras. Su siaubu vertino situaciją, jei netikėtai jį gyvą paguldytų karste. Kai sirgdavo, palikdavo raštelį, kuriame būdavo parašyta, kad kol gyvas, tiesiog tereikia pažadinti. Andersenas per savo gyvenimą nėra patyręs nei meilės, nei trumpalaikių lytinių santykių, neturėjo ir santuokos. Jis apsiribodavo tik aukštuomenės pokalbiais viešnamiuose su apsinuoginusiomis prostitutėmis.

Dar žiūrėkite 10 garsiausių pasaulinės literatūros klasikų

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: