Simboliai kompiuterio klaviatūroje

Paprasti naudingi patarimai

Klaviatura

Lietuviškos kabutės ir brūkšnys

Daug kas iš mūsų rašo dienoraštį, straipsnį, laišką kompiuteriu ar šiaip bendrauja su draugais socialiniuose tinkluose. Tačiau neretai pamirštame, kaip taisyklingai rašyti tam tikrus simbolius.

Jas ga­li­ma su­rink­ti kla­via­tū­ra: pirmiausia spustelėkite ALT mygtuką ir jo neatleidus paspauskite iš eilės keturis skaičius 0, 1, 3, 2 („), o po to spustelėkite ALT mygtuką  ir jo neatleidus paspauskite iš eilės keturis skaičius 0, 1, 4, 7 (“). Rezultatas –  lietuviškos kabutės („“).

Taip pat ne­painiokite il­go­jo brūkš­nio ir brūkš­ne­lio pasi­rin­ki­mo at­ve­jų. Brūkšnelį (-) vartojame tik vienoje specifinėje situacijoje – sujungdami žodžius į vieną pavadinimą. Jį paprastai parašysite paspaudę mygtuką, pažymėtą klaviatūroje (-).

Bėda su brūkšnio rašymu: lietuviškoje klaviatūroje tėra tik trumpasis brūkšnelis, tad netaisyklingai juo ir žymime tekste. Ką daryti? Aišku, klaviatūros išmesti neverta, il­gą­jį brūkš­nį parašysite, kai spustelėsite ALT ir jo neatleidę skaičius 0, 1, 5, 0 (–). Ši kombinacija tinka ir su lietuviška, ir angliška klaviatūra.

Taigi Windows operacinėje sistemoje laikome nuspaustą ALT klavišą ir skaičių klaviatūroje surenkame simbolio ALT kodą. Linux nuspaudžiame Shift + Ctrl + U ir vedame Unicode kodą be U+, patvirtiname tarpo klavišu. Lietuviškų skyrybos ženklų kodai Windows ir Linux operacinėms sistemoms yra tokie:

Simbolis Pavadinimas Alt kodas Unicode kodas
Atidaromosios kabutės 0132 U+201E
Uždaromosios kabutės 0147 U+201C
Brūkšnys 0150 U+2013

Euro ženklas

Euro ženklą galima surinkti taip: klaviatūroje reikėtų spustelėti ALT mygtuką ir jo neatleidus paspausti iš eilės keturis skaičius klaviatūroje: 0, 1, 2, 8.  Tuomet atleiskite ALT mygtuką ir atsiranda ženklas. Išbandykite!

Pastaba. Patarimai tinka tik kompiuteriams, kuriuose veikia Windows operacinė sistema. Pavyzdžiui, euro simbolį kitose galima pabandyti dešiniojo, „pilkojo“ ALT mygtuko ir raidės E kombinaciją – AltGr+E.

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: