Tarptautinis „ePubliher“ poezijos festivalis „POEZIJA KITAIP“

2017 m. gegužės 12-13  d., penktadienį ir šeštadienį, Vilniuje vyks tarptautinio projekto „ePubliher“ festivalis „Poezija kitaip”, kurio dalyviai bus skatinami pažvelgti į poeziją per muzikos, performanso ir kūrybinio rašymo prizmes.

SPAUDOS KONFERENCIJA – gegužės 10 d., trečiadienį, 12 val. Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG). Joje dalyvaus šio projekto iniciatorė ir koordinatorė, VšĮ „Soros International House“ direktorė Daiva Malinauskienė, poetas ir publicistas Žygimantas Kudirka, aktorė Gabrielė Malinauskaitė ir poetas, leidėjas bei architektas Tomas S. Butkus.

Pristatome festivalio programą:

Gegužės 12 d.

14.00 Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG) vysk renginys “Už Venos Vena”, kuriame vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę įvertinti kaip poezija tampa ne tik literatūros kūriniu, o muzikiniu performatyviu projektu atskleidžiančiu menų sintezę. Poeziją pristatys „Vaibai Ore“ ir Tomas S. Butkus.

17.00 „House of Puglu“ vyks “Poezija – tai vagystė iš nebūties”, renginys skirtas poeto ir eseisto Rimvydo Stankevičiaus poezijai, kurią pristatys profesionalūs aktoriai.

Gegužės 13 d.

14.00 – 18.00 House of Puglu vyks kolektyvinio poezijos rašymo dirbtuvės, kurias moderuos poetas ir publicistas Žygimantas Kudirka.  Dirbtuvių metu dalyviai kartu su poetais iš Suomijos, Portugalijos ir Lenkijos turės galimybę išbandyti skirtingas kolektyvinio rašymo technikas bei susipažinti su „ePublisher“ kolektyvinio rašymo žaidimais.

 VšĮ „Soros International House“  kartu su partneriais iš Lenkijos, Portugalijos ir Suomijos nuo 2015 m. liepos mėn. įgyvendina ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ paprogramės „Kultūra“ projektą „ePublisher“, kuriuo siekiama didinti visuomenės domėjimąsi šiuolaikine poezija, padrąsinti poetus kurti ir dalintis savo eilėmis internetinėje poezijos platformoje http://www.epublisher-platform.eu/, skatinti platformoje publikuotų poetinių tekstų vertimą į projekto partnerių bei kitas kalbas, ir tokiu būdu didinti šiuolaikinės poezijos prieinamumą. Projekte partnerių džiaugsmui bendradarbiauja poetai, vertėjai, menininkai, poezijos mylėtojai ne tik iš visų partnerių, bet ir iš kitų Europos šalių, taip pat iš už Atlanto (JAV, Brazilijos). Tarptautiniai projekto festivaliai jau įvyko Krokuvoje (Lenkija) ir Turku ( Suomija), o paskutinis festivalis vyks Lousadoje (Portugalija).

Projektą „ePublisher“ koordinuoja: VšĮ „Soros International House“, http://www.sih.lt.

Projekto asocijuotieji partneriai Lietuvoje: Nacionalinė dailės galerija, Užupio menų inkubatorius, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, VU Studentų atstovybė Filologijos fakultete. Daugiau apie festivalį rasite ČIA.

Reklama

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: