Trumpojo rašinio konkursas „Ką man reiškia laisvė?“

Rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės vardo rašinio konkursas: laukiama moksleivių darbų tema „Ką man reiškia laisvė?“

  Jau šeštus metus iš eilės rašytoja Kristina Sabaliauskaitė kartu su leidykla „Baltos lankos“ kviečia 8–12 klasių ir jas atitinkančių gimnazijos klasių moksleivius dalyvauti trumpojo rašinio konkurse. Šiemet moksleiviai kviečiami apmąstyti savo santykį su laisve: rašinių konkurso tema – „Ką man reiškia laisvė?“.

  Pasak rašytojos K. Sabaliauskaitės, šių metų temos pasirinkimą nulėmė pastarųjų mėnesių aktualijos – drastiški laisvės apribojimai, su kuriais teko susidurti kiekvienam.

„Šiemet visi susidūrėme su lig tol nepatirtais laisvės apribojimais, primenančiais baisiausias diktatūras: draudimais keliauti ir laisvai judėti, matytis su artimais žmonėmis ir draugais. Iš mūsų buvo atimta ir tai, kas netgi niūriausios nelaisvės laikais vis dėl to buvo prieinama paguoda, – malda bažnyčioje, betarpiškos meno patirtys: teatrų spektakliai ir muzikos koncertai, meno parodos, šokis dviese ar grupėje. Neturėjome galimybės pažaisti krepšinio, futbolo ar teniso prasiblaškymui. Buvo uždrausta netgi susirinkti draugų ar giminės virtuvėje prie bendro stalo, atšvęsti gimtadienius, priglusti prie močiutės ar senelio – tokią galimybę žmonės turėdavo net karų metu“, – sako rašytoja.

  K. Sabaliauskaitė visus, apsisprendusius dalyvauti konkurse ragina drąsiai ir atvirai aprašyti savo mintis ir patirtis.

„Pernai, atrodo pranašiškai, kvietėme be užuolankų pasisakyti tema apie „gyvenimą online“. O šiemet siūlome apmąstyti, ką jums reiškė šie apribojimai, ką supratote apie savo asmeninę laisvę. Gal suvokėte jos vertę, gal supratote, jog už ją reikia kovoti ir kasdieną, nes kitaip įvesti apribojimai gali likti ilgam? Gal jus siutino, kaip neteisingai varžoma kitų žmonių laisvė, o gal visa tai jūsų pernelyg nepaveikė ir netgi atradote naujų galimybių? Iki pat rudens lauksime jūsų drąsių, atvirų ir nenuglaistytų rašinių“, – prie konkurso prisijungti kviečia K. Sabaliauskaitė.

  Konkursui atsiųstus rašinius vertins pati rašytoja kartu su leidyklos „Baltos lankos“ atstovais. Orientacinė rašinio apimtis – 1 000 žodžių. Rašinių leidykla laukia iki 2020 m. spalio 18 d. el. paštu leidykla@baltoslankos.lt. Laiške būtina nurodyti mokinio ir jo mokytojo vardą, pavardę, mokyklą, klasę ir kontaktinį telefoną. Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 12 dieną. Konkurso dalyviai iš anksto sutinka, kad laimėjimo atveju jų vardai, pavardės ir konkursiniai rašiniai būtų skelbiami viešuose pranešimuose apie nugalėtojus.

I vietos nugalėtojas bus apdovanotas rašytojos K. Sabaliauskaitės išskirtine dovana.

II ir III vietų nugalėtojams prizus įteiks leidykla „Baltos lankos“.

 

Pagarbiai | Best regards 

Laura Grigaravičienė

Rinkodaros projektų vadovė | Marketing Project Manager

UAB „Baltų lankų“ leidyba | Baltos lankos publishing house

A. Jakšto g. 5 (III aukštas), LT-01105 Vilnius

Tel. +370 5 240 79 06

Mob. +370 671 68828

laura@baltoslankos.lt 

http://www.baltoslankos.lt

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: