Lietuvių kalbos skyryba. Taisyklės, komentarai, patarimai

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleido prof. Albino Drukteinio parengtą knygą „Lietuvių kalbos skyryba. Taisyklės, komentarai, patarimai“ (2020). Šis leidinys ir 2019 m. lapkričio 7 d. Kalbos komisijos nutarimas „Dėl lietuvių kalbos skyrybos taisyklių“ sudaro vientisą dabartinių skyrybos taisyklių rinkinį. Glaustos nutarimo taisyklės leidinyje papildytos įvairesniais raiškos variantais, pateikiama kelių skyrybos taisyklių derinimo atvejų. Ieškant skyrybos paaiškinimo ar norint dėl jos apsispręsti, geriausia naudotis abiem šaltiniais.

Didžioji dalis šio leidinio pavyzdžių surinkti iš kito pobūdžio tekstų – publicistinių, mokslinių, administracinių. Taip siekiama, kad taisyklės būtų naudingos įvairesnių tekstų kūrėjams ir redaktoriams.

Leidinys parengtas kaip dalis Kalbos komisijos inicijuoto projekto „Rašybos ir skyrybos tyrimas ir leidinio „Lietuvių kalbos rašyba ir skyryba“ rengimas“ (vad. Albinas Drukteinis), finansuotas iš Valstybinės kalbos norminimo, vartojimo, ugdymo ir sklaidos programos lėšų. Leidinys svarstytas ir aptartas Kalbos komisijos Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisės, Kalbos komisija jam pritarė 2020 m. vasario 10 d. posėdyje.

Atsisiųsti knygą (192 psl.)

Dar žiūrėkite:

Argumentacinio teksto planavimo, kūrimo, analizės ir vertinimo patirtis (naujas leidinys)

, , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: