Vertinimo gairės ir valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino vertinimo kriterijai

Nacionalinė švietimo agentūra parengė lietuvių kalbos ir literatūros baigiamųjų darbų vertinimo gaires, skirtas lietuvių kalbos ir literatūros brandos – valstybinio ir mokyklinio – egzamino rašiniams vertinti. Siekiant vienodo požiūrio į rašinių vertinimą, siūloma jomis remtis vertinant ir dalyko pagrindinio ugdymo pasiekimo rašinius.

Plačiau vertinimo gairės ir valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino vertinimo kriterijai bus komentuojami nuotolinėje konsultacijoje, vyksiančioje 2021 m. kovo 16 d., 15.30 val.

Lietuvių kalbos ir literatūros baigiamųjų darbų vertinimo gaires pristatys Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) Stebėsenos ir vertinimo departamento Pasiekimų patikrinimo užduočių skyriaus vedėja dr. Gitana Notrimaitė-Muzikevičienė, komentuos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos ekspertės Irena Kanišauskaitė ir Daiva Stukienė.

Nuotolinėje konsultacijoje galima dalyvauti platformoje „MS Teams“ (prisijungimo nuorodaarba gyvai stebėti NŠA „Facebook“ paskyroje.

Lietuvių kalbos ir literatūros baigiamųjų darbų vertinimo gairės prieinamos NŠA interneto svetainėje, skyriuje „Mokomieji dalykai > Lietuvių kalba ir literatūra“.

***

Internetinė paskaita „KONTEKSTAI, ĮTRAUKIANTYS 11–12 kl. MOKINIUS Į LITERATŪROS ANALIZĘ: tarpdalykinių projektų temos, struktūra, žingsniai“

Mieli mokytojai,

ugdymo turinio integravimas šiandien ypač aktualus – mokinys skatinamas sieti informaciją ir matyti visumos vaizdą, o ne atskirus įvairių disciplinų fragmentus. Vieni mokomieji dalykai integruojami natūraliai, o kitiems reikia itin kruopščiai pasirengti, kad jų integracija būtų organiška. Lietuvių kalba ir literatūra glaudžiai susijusi su istorija, įvairiomis meno sritimis, filosofija, doriniu ugdymu.

Kviečiame dalyvauti nemokamoje internetinėje paskaitoje „KONTEKSTAI, ĮTRAUKIANTYS 11–12 kl. MOKINIUS Į LITERATŪROS ANALIZĘ: tarpdalykinių projektų temos, struktūra, žingsniai“ ir išgirsti, kaip ugdymo turinį integruoti į šiandien ypač aktualias temas. 

Paskaita vyks 2021 m. kovo 16 d., 16 val. 

Matyti ir atskleisti temą ir (arba) problemą platesniame kultūriniame kontekste – mūsų dienų siekiamybė. Mokinys raginamas kritiškai mąstyti, remtis pažangia pasaulio patirtimi, jos išraiškomis: daile, kinu, gamtos mokslais, psichologija, sociologija ir kt. Tad šįkart ir mėginame atskleisti literatūros ir kitų mokslo sričių – geografijos, istorijos, dailės, biologijos, socialinių mokslų ir kt. – tarpdalykinius ryšius.

Bus pristatomas naujas šių autorių leidinys LITERATŪRA. Integruoti tarpdalykiniai projektai 11–12 klasei“. Tai struktūruotai parengtas praktinių įrankių rinkinys, kaip sisteminti sukauptą medžiagą rengiant rašinį, kūrybinį tiriamąjį ar brandos darbus, kuriant pristatymus. Atidžiai ir nuosekliai atlikdami numatytas užduotis, įgyvendindami siūlomus projektus mokiniai kaups reikiamas žinias, lavinsis gebėjimus ir ugdysis kompetencijas.

Lektoriai:

Aušra Smaleckienė, Vilniaus Užupio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja, vadovėlio ir metodinių priemonių bendraautorė.

Alius Avčininkas, Vilniaus Užupio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, vadovėlių ir metodinių priemonių bendraautoris.

Renginys nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas.
SVARBU!
Po renginio bus išduodami mokytojo kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai. Norintieji juos gauti, renginio metu turi užpildyti duomenų anketą. 

(Pažymėjimai išsiunčiami per 2 savaites nuo renginio pabaigos.)

Registracija

***

Nuotolinė konsultacija lituanistams „Lituanistų avilys“. Problemos, galimybės, pagalba“

2021 m. kovo 15 d. 16 val. Kviečiame lituanistus į nuotolinę konsultaciją „Lituanistų avilys“. Problemos, galimybės, pagalba“.

Konsultacijos temos pagal 2020 m. „Lituanistų avilio“ turinio medžiagą:

  • Lietuvių kalbos mokymo metodika. Raštingumas
  • Literatūros mokymo metodika
  • Skaitymo gebėjimų ugdymas
  • Rašinio mokymas ir vertinimas

Kviečiame registruotis https://forms.gle/p3iSXAB2JainQjmS6

Užsiregistravę dalyviai nuorodą į vaizdo konsultaciją gaus 1 val. iki renginio.

Konsultacija bus įrašoma. 

Programa

 

 

, ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: