Atmintinė mokykloms „Įtraukties link. Ką turi žinoti mokykla?“

Nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. visos Lietuvos mokyklos turės priimti visus mokinius ir teikti jiems kokybišką ugdymą nediskriminuojant dėl ugdymosi poreikių įvairovės, suteikiant reikalingą, jo ugdymosi poreikius atliepiančią pagalbą.

Atmintinėje pateiktos praktinių veiksmų kryptys, kaip mokykloms pasiruošti įtraukties principu grindžiamam ugdymui. Aprašoma 12 sričių, kuriomis mokykla siekia įgyvendinti įtraukties principą. Jų turinys aprėpia mokyklos bendruomenės nuostatas ir susitarimus, mokyklos veiklos planavimą ir organizavimą, bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą, emocinę gerovę, švietimo pagalbos organizavimą, ugdymo aplinką, ugdymo turinio planavimą, mokymą ir mokymąsi, mokinio vertinimą, pasiekimus ir pažangą bei kitus svarbius įtraukties reiškinio aspektus.

Vertinant mokinių pasiekimus ir pažangą, turėtų būti atsižvelgiama į individualiame ugdymo ar pagalbos plane keliamus ugdymo tikslus, numatytus pritaikymus, pagalbą. Švietimo pagalbos specialistai kartu su mokytojais, mokiniais, jų tėvais turėtų analizuoti mokymosi nesėkmių priežastis, priimti tinkamus sprendimus, numatyti į mokinio poreikius orientuotą pagalbą.

Siekiant įtraukties, labai svarbi ir emocinė gerovė, ir mokyklos bei klasės taisyklės, kad mokinių skirtybių suvokimas ir jų pripažinimas atsispindėtų mokinių ir mokytojų bendravime. Mokiniai, turintys įvairių ugdymosi poreikių, turi būti skatinami ir mokomi valdyti savo elgesį, prisiimti atsakomybę.

Atsisiųsti https://bit.ly/3I54rGC

Advertisement

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: