Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2023“ (renginių programa)

Tai kasmetinis 59-asis tarptautinis poezijos festivalis, kuriame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, vyksta vakaronės, koncertai, knygų sutiktuvės, laureatų pagerbimo vakarai ir kiti renginiai. „Poezijos pavasaris 2023“ vyksta š. m. gegužės 14–28 d. 132 renginiai visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, JAV, Vengrijoje, o virtualūs tiltai suteiks galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Meksikoje, Vokietijoje. Įėjimas į visus renginius nemokamas.

Festivalyje bus nepamiršti ir lietuvių literatūros klasikai (Sigitas Geda, Anzelmas Matutis, Bronė Liniauskienė, Stasys Jonauskas, Vladislovas Sirokomlė, Henrikas Radauskas, Liūnė Sutema, Henrikas Nagys ir kiti), jų sukaktys, poezija skambės rašytojų tėviškėse, memorialinėse sodybose, muziejuose: Prienų, Alytaus Skuodo, Kaišiadorių, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Vilkaviškio ir kituose rajonuose. Didžioji dalis festivalio renginių vyks atvirose erdvėse: aikštėse, skveruose, parkuose, soduose, bibliotekų kiemeliuose, sodybose ir kitur. Džiaugiamės, kad į festivalį aktyviai įsitraukia ir pati jauniausia poetų karta.

Į „Poezijos pavasarį“ atvyksta žymūs poetai iš užsienio šalių: Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, JAV, Estijos, Prancūzijos. Su šių šalių poezija ir atvykusiais svečiais bus galima susipažinti ne viename festivalio renginyje: „Poezijos pavasario“ svečių vakare Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, tarptautinėje poetų ir kritikų konferencijoje Rašytojų sąjungoje, tarptautiniuose dvikalbiuose poetų skaitymuose Rašytojų klube, Prancūzų institute Lietuvoje ir Rašytojų sąjungos kieme Vilniuje. Festivalio svečiai taip pat dalyvaus renginiuose Kaune, Klaipėdoje, Nidoje, Birštone, Jurbarko, Lazdijų, Pagėgių, Prienų, Radviliškio, Tauragės, Telšių, Varėnos ir kituose rajonuose.

Rašytojų sąjungoje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Poezijos galia ir begalybė“. Pranešimus skaitys poetai, literatūrologai Karina Borowicz (JAV), dr. Neringa Butnoriūtė, Ela Jevtušenko (Ukraina), Doris Kareva (Estija), Alexis Pelletier (Prancūzija), dr. Audinga Peluritytė, dr. Lina Buividavičiūtė, Jūratė Sučylaitė, Miłosz Waligórski (Lenkija), Stephen Watts (Jungtinė Karalystė). Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje.

Kauno miesto savivaldybės įsteigtą ir finansuojamą „Poezijos pavasario“ – Maironio premiją siūloma skirti poetui Juliui Kelerui už poezijos knygą „Virtuvėlė pilna Ukmergės“, kurią pernai išleido leidykla „58 sapnai“. Tokį siūlymą pateikė Lietuvos rašytojų sąjungos ir Kauno miesto savivaldybės sudaryta Maironio premijos skyrimo komisija, kuriai vadovauja poetas A. A. Jonynas. Komisijos siūlymui dar turi pritarti Kauno miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje. Tada Julius Keleras taptų festivalio „Poezijos pavasaris“ – Maironio premijos laureatu, kuri jam būtų įteikta gegužės 26 dieną Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

Festivalyje bus įteiktos literatūrinės Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią poezijos knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais – už eseistiką almanache, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą, aktoriui skaitovui bus įteiktas Laimono Noreikos prizas ir kita.

Rašytojų klubas išleido almanachą „Poezijos pavasaris 2023“ su kompaktine plokštele. Almanachą sudarė poetas Kornelijus Platelis. Užsienio poetų kūryba rūpinosi poetė Indrė Valantinaitė. Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2023“ parengė poetas Mindaugas Nastaravičius. Almanacho dailininkė – Deimantė Rybakovienė.

Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2023“ (renginių programa):

👉 POEZIJOS PAVASARIO 2023 renginių programa https://bit.ly/3NUAvQp.

👉 POEZIJOS PAVASARIO 2023 renginių VILNIUJE programa https://bit.ly/3HUPJ3N.

Advertisement

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: