Bendrojo ir išplėstinio kurso lietuvių kalbos ir literatūros tarpinių patikrinimų užduočių pavyzdžiai

NŠA pradeda Bendrojo ugdymo dalykų tarpinių patikrinimų pavyzdžių maratoną. Jau paskelbti bendrojo ir išplėstinio kurso matematikos užduočių pavyzdžiai pagal atnaujintas programas.

Šįkart Nacionalinė švietimo agentūra skelbia lietuvių kalbos ir literatūros pirmojo tarpinio patikrinimo užduočių pavyzdžius.

Bendrojo ir išplėstinio kurso lietuvių kalbos ir literatūros užduočių pavyzdžiai viešai prieinami informacinėje testavimo sistemoje BETA (https://beta.etestavimas.lt) bei NŠA interneto svetainėje (https://www.nsa.smm.lt/egzaminai-ir-pasiekimu-patikrinimai/2024-2025-m-pasiekimu-patikrinimai/).

Lietuvių kalbos ir literatūros pirmojo tarpinio patikrinimo, skirto kalbiniams gebėjimams įvertinti, užduočių pavyzdžiai buvo išbandyti dvidešimtyje mokyklų. Kartu buvo vykdomas šių užduočių vertinimo kriterijų ir vykdymo procedūrų išbandymas.

Tarpinių patikrinimų užduočių, atitinkančių vidurinio ugdymo programą, pavyzdžiai rengiami ir išbandomi ruošiantis įgyvendinti atnaujinto ugdymo bendrąsias programas nuo 2023 m. rugsėjo.

„Kitais mokslo metais lietuvių kalbos ir literatūros tarpinis patikrinimas bus pirmasis toks patikrinimas, kurį laikys III gimnazijos klasės mokiniai. Planuojama, kad šis patikrinimas vyks vasario mėnesį,“ – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Jos teigimu, jei bus pateikta pastabų, tiek užduotys, tiek jų vertinimo kriterijai dar bus tikslinami, taip pat numatoma organizuoti viešąsias konsultacijas užduočių pavyzdžiams aptarti.

Kitų mokomųjų dalykų tarpinių patikrinimų ir brandos egzamino užduočių pavyzdžiai taip pat yra rengiami ir bus skelbiami viešai. Numatoma skelbti ir mokinių atsakymų pavyzdžius pagal pasiekimų lygius.

Advertisement

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: