Registracija į parodos „Mokykla 2015“ renginius

mokykla2015
Lapkričio 6–7 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“  vyks paroda „Mokykla 2015“. Renginiuose dalyvaus kviestiniai lektoriai iš Lietuvos, Indijos ir kitų šalių. Vyks konferencijos, forumai, susitikimai, diskusijos ir debatai, interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai bei kūrybinės dirbtuvės mokytojams ir mokiniams. Šiemet parodoje prisistatys per 100 įmonių ir švietimo įstaigų, su kuriomis susipažinti atvyks apie 20 000 lankytojų, o kad jų apsilankymas būtų sklandesnis, parodos organizatoriams talkins beveik 100 jaunųjų savanorių. Lankytojai per dvi dienas galės aplankyti per 170 skirtingų renginių.
 

Į parodą atvyksta Estijos Tartu AHHAA mokslo centras, kuris surengs net 6 mokslo šou ant specialiai pastatytos scenos! AHHAA mokslo centras nėra įprastas muziejus:  čia galima ir būtina liesti eksponatus – mokslas, nuotykiai, adrenalinas bei įgytos žinios jungiasi į harmoningą visumą. Centre galima pakeliauti po žemės gelmes ir patyrinėti jų sudėtį, pakilti į kosmosą, stebėti, kaip iš kiaušinio išsirita tikras viščiukas, sukurti variklį, stebėti žvaigždes ir kitas kosmose slypinčias paslaptis, dalyvauti įvairiose mokslinėse dirbtuvėse. 

AHHAA mokslo centras kartu su partneriu edukacinių kelionių organizatoriumi „InLT“ įsteigė specialų prizą mokytojams – kviečiame dalyvauti konkurse ir laimėti kelionę į mokslo centrą su ekskursine programa. Daugiau informacijos apie tai, ką reikia daryti norint laimėti, ir konkurso sąlygas galite rasti http://parodamokykla.weebly.com/konkursas-mokytojams.html.

Parodoje bus diskutuojama apie mokytojo profesijos prestižą – kodėl šiandien būti  mokytoju yra garbinga ir įdomu? Vyks renginiai besirenkantiems ar pasirinkusiems mokytojo profesiją: mokytojams skirtoje Prestižo erdvėje bus nagrinėjamos savivertės, emocijų higienos, charizmos temos, aiškinsimės, kuo vaiko teisių išmanymas yra svarbus mokytojo profesijos prestižui. Pasisemti įkvėpimo galėsite iš mokytojų šviesuolių, kurie pasidalys, ką jiems reiškia mokytojo profesija, ko jie kasdien mokosi iš mokinių ir kokias vertybes stengiasi įskiepyti savo ugdytiniams. 

Atradimų laboratorijos – erdvė, kurioje mokiniai kartu su mokytojais dalyvaus praktinėse veiklose, bandys suprasti jungtis tarp gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos, jų praktinį pritaikomumą, reikšmę kasdieniam gyvenimui bei istorijos pažinimui. Tai STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) ugdymas, kurio populiarinimui ir plėtrai Lietuvoje šiuo metu skiriama itin daug dėmesio. Parodoje lankytojai ir patys galės trumpam pavirsti mokslininkais: STEAM laboratorijose konstruos robotus, kurs holografinius atvaizdus, susipažins su neribotomis vandens panaudojimo galimybėmis. Sukursime erdvę, kurioje lankytojai praktiškai pritaikys STEAM disciplinų žinias. Kviečiame iš anksto registruotis į Atradimų laboratorijas ir kitus renginius: https://sodas.ugdome.lt/.

Parodoje plėtosime svarbias pilietiškumo, neformaliojo ugdymo temas, akcentuosime kūrybiškumo stiprinimo mokykloje svarbą. Z kartos atstovai pristatys savo asmenines istorijas, nagrinėsime šios kartos santykius su tėvais ir mokytojais, bendradarbiavimo galimybes. Parodoje galėsite dalyvauti „Ugdymo sodo“ mokymuose, atsipūsti Mokytojų kambaryje, Pilietiškumo alėjoje rasite įdomiuosius muziejus, o Sporto klube galėsite pamankštinti smegenis. 

Kviečiame ne tik mylinčius ir rūpestingus tėvus, bet ir aktyvius švietimo bendruomenės narius dalyvauti tėvams skirtoje konferencijoje „Tėvai – pokyčių jėga ir ugdymo partneriai“, kurioje kalbėsimės apie tėvų bendradarbiavimo su mokykla ir tarpusavio bendravimo formas, tėvų indėlį kuriant atsvarą patyčių kultūrai, galimybes geriau pažinti vaikų gebėjimus, realizuoti savo lūkesčius, nagrinėsime pozityvios tėvystės ir tėvų lūkesčių, susietų su vaikų pasiekimais, temas. 

Konferencijos metu tėvai galės mažose grupėse pabendrauti su pranešėjais, pasidalyti savo idėjomis, patirtimi.  

Antroji konferencija skirta švietimo politikos formuotojams, švietimo įstaigų vadovams, iniciatyviems mokytojams, mokslo bei verslo atstovams. Sužinosite apie STEAM sampratą ir filosofiją, užsienio STEAM tinklo kūrimo patirtį, mokyklos, mokslo institucijų ir verslo bendradarbiavimo aktualumą veikiant STEAM kryptimi. Šioje konferencijoje pranešimą skaitys lektorius iš Indijos Srini Swaminathan. Konferencijos rėmėjas – Biznio mašinų kompanija. 

Bilietus į parodą galite įsigyti čia: http://www.bilietai.lt/lt/event/27432.

Bilietų užsakymo  paraiška mokytojų/mokinių grupėms  

Ugdymo plėtotės centro informacija

,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: